PROFESJONALNE WARSZTATY MAGAZYNOWE W CENTRUM DYSTRYBUCYJNYM X-KOM W CZĘSTOCHOWIE

Produkcja i dystrybucja pod jednym dachem
KIEDY?

20 kwietnia 2022 r.

 
GDZIE?

Centrum Dystrybucyjne
x-kom w Częstochowie

CENA:

1699 + VAT/osoba

 

Profesjonalne Warsztaty Magazynowe
w Centrum Dystrybucyjnym x-kom to:

 •   Spotkanie z firmą x-kom, która jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się polskich firm technologicznych, produkujących spersonalizowane komputery osobiste, do gammingu oraz sprzedającą sprzęt elektroniczny
 •   Możliwość zobaczenia obiektu, który w szczytowych momentach wysyła 50 000 paczek z elektroniką na dobę
 •   Zapoznanie się z rewelacyjnym sposobem pakowania towarów, który dopasowuje opakowanie do rozmiaru towaru
 •   Wyjątkowa okazja, aby o specyfice produkcji i dystrybucji firmy otwarcie porozmawiać z jej kadrą zarządzającą

Do udziału w warsztatach zapraszamy:

 •   dyrektorów zarządzających,
 •   członków zarządu,
 •   dyrektorów i menedżerów łańcucha dostaw,
 •   dyrektorów i menedżerów logistyki,
 •   szefów centrów dystrybucyjnych i centrów logistycznych,
 •   kierowników magazynów,

MENEDŻERÓW, KTÓRZY CHCĄ POZNAĆ SPOSOBY NA OSZCZĘDNOŚĆ OPAKOWAŃ W E-COMMERCE ORAZ STRATEGIĘ ROZBUDOWY SIECI LOGISTYCZNEJ NAPĘDZANĄ WYMAGANIAMI HANDLU ONLINE

Program Profesjonalnych Warsztatów Magazynowych:

1

Produkcja wysokiej jakości sprzętu elektronicznego

 • Struktura produkcji elektroniki
 • Marki własne komputerów
 • Rozwój rynku gammingu
 • Personalizacja komputerów osobistych
 • Zaopatrzenie w podzespoły i procesory
 • Połączenie produkcji z dystrybucją
2

Operacje logistyczne

 • Struktura globalnej logistyki x-kom
 • Dystrybucja w kraju
 • Dystrybucja zagranica
 • Elastyczność dostaw
 • Obsługa picków handlowych
 • Dystrybucja w pandemii
3

Automatyka – rozwiązania obsługujące dynamiczny rozwój dystrybucji elektroniki

 • Od rozwiązań manualnych do automatyki magazynowej – jak na przestrzeni lat rozwijano automatyzację procesów logistycznych
 • Z jakimi wyzwaniami wdrożeniowymi w automatyzacji magazynu mierzono się w x-kom?
 • Jak optymalizowane są procesy logistyczne w Centrum Dystrybucyjnym x-kom?
4

Wpływ rozwoju rynku e-commerce w budowaniu przewagi konkurencyjnej x-kom

 • Przyspieszenie wywołane pandemią?
 • Rozwój sprzedaży na rynkach obcych
 • Obsługa zwrotów i reklamacji
 • Jak proces ekspansji zagranicznej wpływa na consumer experience?

Turniej gamingowy w FIFA 2022

Zostań Mistrzem Profesjonalnych Warsztatów Magazynowych w FIFA 2022

Podczas Profesjonalnych Warsztatów Magazynowych, gospodarz warsztatów x‑kom, w ramach technologicznej integracji i rywalizacji uczestników planuje przeprowadzić turnieju gamingowy w FIFA 2022. Rywalizacja będzie rozgrywana metodą pucharową, w której każdy uczestnik będzie grał z tą samą drużyną - Rakowem Częstochowa. Dla zwycięzcy turnieju x‑kom, sponsor Rakowa - wicemistrza Polski, zdobywcy Pucharu i Superpucharu Polski - ufundował atrakcyjną nagrodę.

Warsztaty poprowadzą:


Karol Robaczewski
dyrektor logistyki i produkcji
Nieustannie poszukuje nowych usprawnień i możliwości rozwoju biznesu. Lider licznych udanych optymalizacji i restrukturyzacji dużych procesów w zakładach i centrach dystrybucji. Szczególnie zwraca... więcej uwagę na czynniki takie jak: produktywność, jakość oraz doświadczenie klienta. Od 4 lat pracuje w x-kom jako dyrektor Logistyki i Produkcji. W swojej karierze zawodowej pracował w: LG, Amazon, Bosch.
Bartosz Kubica
dyrektor wsparcia technicznego
Jest mocno zorientowany na tworzenie rozwiązań pod kątem potrzeb klienta oraz optymalizacji procesowych. Pracę w x-kom rozpoczął w 2015 roku. Wcześniej przez 6 lat był związany z Toshiba Europe... więcej GmbH, gdzie zarządzał siecią autoryzowanych serwisów w regionach CEE, SEE, Turcji i Izraelu. Posiada 22 letnie doświadczenie w branży usług serwisowych
Marcin Lamch
kierownik Działu Jakości
Od dwóch lat pełni funkcję kierownika działu jakości. Na każdy proces patrzy przez pryzmat CX. Przygodę z x-kom rozpoczął 5 lat temu jako kierownik zmiany, a następnie kierował operacjami magazynu... więcej. Z logistyką i produkcją związany od 11 lat.
Adrian Jacyna
kierownik Działu
Utrzymania Ruchu
Opowiedzialny za utrzymanie ruchu. Posiada 20-letnie doświadczenie w tym obszarze. Umiejętności nabywał między innymi w korporacjach takich... więcej jak: LG i Amazon.
Łukasz Sówka
kierownik Działu Planowania i Analiz
Odpowiedzialny za planowanie i analizy. Jego głównym celem jest minimalizacja kosztów poprzez odpowiednie planowanie, a także monitoring wskaźników... więcej KPI pod kątem osiągania ich targetów. Doskonale zna i odnajduje się w procesach magazynowych, gdyż swoje doświadczenie i pozycję budował na stanowiskach, począwszy od magazyniera, po specjalistę oraz koordynatora. Z firmą x-kom związany od stycznia 2016 roku.
Szymon Mucha
kierownik wsparcia technicznego
Odpowiedzialny za otwarcie i organizację kilku serwisów gwarancyjnych oraz za obsługę posprzedażową w zakresie zwrotów i reklamacji towarów. Do x-komu dołączył w 2016 r. W branży... więcej IT działa od ponad 20 lat zbierając doświadczenia w obszarze obsługi klienta serwisowego.
Marcin Paś
kierownik Działu Realizacji
W x-kom od 7 lat jest kierownikiem produkcji i realizacji. Absolwent informatyki i zarządzania. Od 15 lat związany z branżą elektroniczną. Doświadczenie zdobywał między innymi w Dell Products Poland.
Robert Kostera
dyrektor ds. Projektu CVP
Absolwent MBA, odpowiedzialny na rynku polskim za strategię, rozwój, dystrybucję, innowacyjnych w skali światowej high-tech Systemów... więcej Automatycznego Pakowania CVP produkowanych przez Sparck Technologies w Holandii. CVP Impack produkuje paczki z tektury szyte na miarę fit-to-size do 500 paczek/h, CVP Everest do 1100 paczek/h przy udziale zaledwie 2 osób, do tego bez potrzeby używania żadnych wypełniaczy, dedykowane dla e-commerce, fulfillment i produkcji.
Mariusz Puto
General Manager Mantis Polska
Absolwent AGH kierunku Elektronika oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, kierunek MBA. Z branżą logistyczną związany od ponad 23 lat... więcej na stanowiskach zarządczych. Obecnie pełni funkcję dyrektora generalnego firmy Mantis Polska, która jest jednym z wiodących dostawców rozwiązań klasy WMS dla firm logistycznych, dystrybucyjnych i e-commerce. Nadzorował realizację wdrożeń systemów WMS m.in. w firmach 3LP, x-kom i PSB.

O GOSPODARZU:

www.x-kom.pl

x-kom to jeden z największych sprzedawców komputerów PC w Polsce, obecnie zajmuje ~22% udziału w rynku. x-kom to 27 nowoczesnych sklepów i sklep internetowy, który rejestruje ~60 mln odwiedzin miesięcznie.

Firma specjalizującej się w branży technologicznej, która ciągle dynamiczne się rozwija.

Na początku firma w swojej ofercie miała wyłącznie komputery stacjonarne i podzespoły. Obecnie dysponuje znacznie szerszą gamą produktów takich jak: notebooki, ultrabooki, smartfony, tablety i desktopy. x-kom specjalizuje się również w konsolach do gier, aparatach fotograficznych i innych akcesoriach. Klienci mogą zaopatrywać się w x-komie w sprzęt najbardziej znanych producentów, takich jak Apple, Intel, Samsung, Canon, Acer, Philips, czy Lenovo. Firma każdego dnia rozszerza wachlarz produktów zapewniając swoim klientom inteligentny wybór.

Przedsiębiorstwo aktualnie zatrudnia ponad 2000 pracowników. To nie tylko ekipa zatrudniona w częstochowskiej centrali, ale też ludzie pracujący w krakowskim oddziale oraz pracownicy 27 salonów znajdujących się w największych polskich miastach. Obecnie firma działa na rynku polskim oraz niemieckim, ale w planach jest ekspansja na kolejne rynki. W 2020 roku odnotowano 550 mln euro przychodów w Polsce i 10 mln euro przychodów w Niemczech.

Grupa x-kom

W ciągu 20 lat z małego sklepu z komputerami x-kom stał się grupą, w skład której, obok x-komu, wchodzą jeszcze dwie spółki: al.to oraz combat. W portfolio al.to znajdują się zabawki, gry planszowe oraz produkty dla mamy i dziecka, jak również sprzęt RTV oraz małe i duże AGD. W ofercie combatu figurują m.in. wiatrówki, airsoft, artykuły obronne, sprzęty outdoorowe czy latarki.

Siedziba x-komu mieści się w Częstochowie wraz ze zautomatyzowanym centrum logistycznym o powierzchni 23 000 m².

Centrum Dystrybucyjne x-komu

W 2020 roku przeprocesowany wolumen przez Centrum Dystrybucji wynosił 5 916 500 sztuk, a wolumen wysłanych zamówień do klientów indywidualnych (e-commerce) 1 946 238 sztuk.

Magazyn automatyczny o długości 100 m i wysokości 11 m posiada 4 poziomy i pozwala na składowanie 29 316 pojemników. Maszyna CVP Everest pakuje 1100 paczek na godzinę, to oznacza, że co 3 sekundy powstaje 1 paczka. Dzięki temu rozwiązaniu objętość paczek zostaje zmniejszona nawet o 50% w stosunku do tradycyjnych opakowań, co zmniejsza zużycie tektury kartonowej o 20%, przyczyniając się do ograniczenia śladu węglowego.

W kompleksie znajduje się także budynek biurowy o pow. 4 tys. mkw. Na trzech kondygnacjach znajdują się stanowiska pracy typu open space. W biurowcu można znaleźć także m.in kantynę, strefy relaksu, pokoje do gier, przestronne kuchnie, miejsca do pracy zespołowej, pokoje cichej pracy i 18 sal spotkań, wyposażonych w nowoczesne rozwiązania telekonferencyjne. Do dyspozycji pracowników są również tarasy o łącznej powierzchni ponad 220 mkw.

 
 

MIEJSCE WARSZTATÓW:

Centrum Dystrybucyjne x-kom
ul. Bojemskiego 25
42-202 Częstochowa

ORGANIZATORZY:
PARTNERZY
 
PARTNERZY MEDIALNI

Kontakt

BILETY:

Ewa Marchlak
Event Community Manager
adres e-mail
tel. kom. 534 598 738

REKLAMA:

Aneta Kuźmicka
Szef Pionu Wydawnictw i Konferencji Logistyczno-Produkcyjnych
adres e-mail
tel. 61 66 55 891
tel. kom.: 607 716 527

KWESTIE MERYTORYCZNE:

Alicja Kostecka
Redaktor naczelna
„Logistyki a Jakość” i „Nowoczesnego Magazynu”
adres e-mail
tel. 61 66 83 121
tel. kom.: 607 551 229

REKLAMA:

Jan Jezierski
specjalista ds. sprzedaży
„Logistyka A Jakość”, „Służby Utrzymania Ruchu”, „Nowoczesny Magazyn”
adres e-mail
tel. +48 61 66 55 780
tel. kom. +48 692 057 012

REKLAMA:

Piotr Motyl
Brand Manager
adres e-mail
kom. +48 502 558 966