Relacja z Profesjonalnych Warsztatów Magazynowych w CD Kaufland

 

Zaledwie trzy miesiące od uruchomienia automatycznego magazynu drobnicowego 19 czerwca br. w Woli Krzysztoporskiej uczestnicy Profesjonalnych Warsztatów Magazynowych przenieśli się na kilka godzin w przestrzeń najbardziej zaawansowanych technologicznie rozwiązań intralogistycznych.

Dla blisko 70 logistyków trzymających rękę na pulsie innowacyjnych inwestycji magazynowych nie lada gratką była możliwość premierowej wizyty w Centrum Dystrybucyjnym Kaufland Markety Polska. Mateusz Staniszewski (dyrektor Centrum Dystrybucyjnego Wola Krzysztoporska w Kaufland Markety Polska), Marek Żbikiewicz (dyrektor Działu Technicznego Centrum Dystrybucyjne Wola Krzysztoporska Kaufland Markety Polska) i Tomasz Kuchta (dyrektor Pionu Operacyjnego w Centrum Dystrybucyjnym Wola Krzysztoporska Kaufland Markety Polska) chętnie dzielili się swoją bogatą wiedzą na temat automatyzacji procesów magazynowych, zarówno podczas części warsztatowej spotkania, jak i wizyty w Centrum Dystrybucyjnym. W opinii prowadzących odpowiedź na pytanie „automatyzować czy nie?” jest oczywista. – Automatyzacja procesów to naturalny etap w rozwoju logistyki. Chcemy pozostać wiodącym graczem na rynku, dlatego sukcesywnie inwestujemy w nowoczesne technologie – mówił Mateusz Staniszewski. Jak uruchomienie automatycznego magazynu drobnicowego zmieniło procesy i pozostałe obszary CD Kaufland Wola Krzysztoporska? Profesjonalne Warsztaty Magazynowe gościły w CD zaledwie kilka dni po zmianie layoutu całego magazynu o 180⁰. AKL zmienił proces kompletacji towaru oraz sam układ magazynu, a efektem tych zmian jest trzykrotny wzrost wydajności.

Kaufland Polska udowodnił po raz kolejny, że nie tylko nowoczesne instalacje są domeną sieci handlowej, ale także bardzo świadome zarządzanie procesami logistycznymi. Jako organizatorzy Profesjonalnych Warsztatów Magazynowych dziękujemy Kaufland Markety Polska za zaproszenie i możliwość zorganizowania spotkania.

Wybrane opinie naszych Uczestników:Fotogaleria