Relacja Profesjonalnych Warsztatów Magazynowych w Centrum Handlowo-Logistycznym Ceramiki Paradyż

29 marca 2018 r. spotkaliśmy się na Profesjonalnych Warsztatach Magazynowych w Ceramice Paradyż organizowanych przez redakcje czasopism „Nowoczesny Magazyn”, „Logistyka a Jakość” i „Służby Utrzymania Ruchu”. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział.

179 pełnych kolekcji, 3600 SKU, 188 formatów, różnorodność odcieniowa, płytki kalibrowane i rektyfikowane, sprzedaż i dystrybucja do partii produkcyjnej, płytki podłogowe, ścienne, dekoracje ceramiczne, szkło,, sprzedaż do klienta B2B oraz B2C – to w skrócie aktualna oferta i zarazem wyzwanie logistyczne, przed jakim stoi Ceramika Paradyż. Piotr Wołynkiewicz, dyrektor logistyki Ceramiki Paradyż, podczas Profesjonalnych Warsztatów Magazynowych opowiedział, jak budowano kompleksową strategię modelu dystrybucji i dlaczego przedsiębiorstwo zdecydowało się na budowę zautomatyzowanego Centrum Handlowo-Logistycznego „Paradyż Logistics & Trade” w Tomaszowie Mazowieckim. Mamy automat – ale co, jak i dlaczego tak działa? – instalację i kulisy jej działania blisko 50 uczestnikom warsztatów przybliżył Waldemar Pisiałek, kierownik Działu Magazynów, Ceramiki Paradyż. Podzielił się również wnioskami płynącymi z doświadczenia dwóch lat pracy z magazynem automatycznym i zaprezentował kilka wniosków Kaizen, które usprawniły pracę CHL. Michał Broniarek, szef magazynu automatycznego Ceramiki Paradyż, zaprezentował konkretne narzędzia, które zoptymalizowały proces kompletacji towaru i ułatwiły pracę magazynierów. O możliwościach wykorzystania manipulatorów przemysłowych, które właśnie w strefie kompletacji znajdują się także w magazynie Ceramiki Paradyż, opowiedział także na zakończenie części warsztatowej spotkania Grzegorz Bator, doradca techniczny firmy ASPOL.

W tej edycji Profesjonalnych Warsztatów Magazynowych uczestnicy zobaczyli zarówno Centrum Handlowo-Logistyczne „Paradyż Logistics & Trade”, ale też Zakład Produkcyjny Tomaszów 2 specjalizujący się w produkcji płytek ceramicznych w technologii monoporozy.Gospodarz:

Partnerzy:

Fotogaleria