Warsztaty poprowadzili:


Piotr Sędziak
Dyrektor Zarządzający Orbico Supply
Orbico Supply jest częścią Orbico Group, jednego z największych europejskich dystrybutorów znanych globalnie marek sektora FMCG, małego AGD... więcej czy HoReCa, działającego w 20 krajach Europy Środkowej i Wschodniej. Z logistyką dystrybucji związany jest od blisko 20 lat. W przyszłości pracował między innymi jako dyrektor ds. operacji oraz Head of Logistics w polskich spółkach należących do grupy ALSO – międzynarodowego dystrybutora sprzętu elektronicznego, cześniej dyrektor ds. operacji oraz prokurent w spółce ABC Data S.A.

Absolwent logistyki w Wyższej Szkole Logistyki w Poznaniu, zarządzania jakością, magisterskich studiów ekonmicznych oraz MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. Posiada certyfikat Lean Six Sigma Black Belt w EY Academy. Pasjonat roli informatyki, automatyzacji, zarządzania procesowego i projektowego w nowoczesnej organizacji. Interesuje się także logistyką e-commerce oraz wpływem logistyki na środowisko naturalne. Lubi stale usprawniać procesy i dzielić się zdobytą wiedzą. Wykładowca-praktyk w uczelniach wyższych.

Pełni funkcję członka Rady Programowej Polskiego Stowarzyszenia Menedżerów Logistyki i Zakupów, w przeszłości był członkiem zarządu PSML.
Mariusz Latos
Dyrektor zarządzający Orbico Supply w Polsce
Orbico Supply jest częścią spółki Orbico Poland, należącej do jednego z największych europejskich dystrybutorów marek sektora FMCG, Beauty... więcej & Fashion, operującego na 20 rynkach Europy środkowej. Orbico Supply oferuje usługi w obszarze logistyki kontraktowej i transportu w Polsce.

Mariusz Latos posiada bogate doświadczenie w zarządzaniu głównie w branży FMCG/HORECA. Specjalizuje się w modelingu procesów logistycznych, implementowaniu innowacyjnych projektów reorganizacyjnych w celu poprawy produktywności, redukcji kosztów i maksymalizacji zysków oraz budowaniu efektywnych zespołów realizujących cele strategiczne, a także długotrwałych relacji z klientami. Zarządzał dużymi jednostkami organizacyjnymi zatrudniającymi do tysiąca osób.

Absolwent Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz MBA na Wyższej Szkole Bankowej w Chorzowie.
Przemysław Gościniak
Analityk Orbico Supply
Przeszedł przez szereg stanowisk w firmie, dzięki czemu zbudował obszerną wiedzę z zakresu działania procesu logistycznego. Stanowi świetny przykład inwestowania firmy w rozwój pracowników... więcej i budowania ścieżki kariery. Absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu z zakresu informatyki w zarządzaniu oraz Software Development Academy. Stanowi wsparcie analityczne w zarządzaniu spółką w obszarze logistyki, optymalizacji obszarów nieoptymalnych czy wizualizacji danych. Pasjonat modelowania w BPMN oraz przedstawienia graficznego zagadnień.
Mariusz Puto
General Manager Mantis Polska
Absolwent AGH kierunku Elektronika oraz Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, kierunek MBA. Z branżą logistyczną związany od ponad 23 lat... więcej na stanowiskach zarządczych. Obecnie pełni funkcję dyrektora generalnego firmy Mantis Polska, która jest jednym z wiodących dostawców rozwiązań klasy WMS dla firm logistycznych, dystrybucyjnych i e-commerce. Nadzorował realizację wdrożeń systemów WMS m.in. w firmach 3LP, x-kom i PSB.
 

opowiedzieli i pokazali na przykładach z własnej praktyki:

 •   jak odpowiedzieć na konkretne wyzwania działów logistycznych dzięki analizie realnych studiów przypadku zaczerpniętych z codziennej praktyki Centrum Dystrybucji Orbico i pozać ,,różne oblicza” wdrażanych systemów i strategii,
 •   jak dostarczać elastyczne rozwiązania logistyczne dla Klientów w różnych kanałach dystrybucji,
 •   czym kierować się przy uruchamianiu i eksploatacji automatyki magazynowej Shuttle System,
 •   jak zapewnić bezpieczeństwo produktów, procesów i jakość obsługi.

Program Profesjonalnych Warsztatów Magazynowych
w Orbico Supply:

1

Operacje logistyczne na przykładzie Orbico Supply

 • Struktura globalnej logistyki Orbico Supply
 • Dystrybucja w kraju
 • Dystrybucja za granicą
 • Elastyczność dostaw
 • Obsługa picków handlowych
2

Automatyka w Grupie Orbico – rozwiązania obsługujące dynamiczny rozwój dystrybucji

 • Rozwiązania automatyki stosowane w Grupie Orbico – case study
 • Mniej oczywiste sprawy w procesie przygotowania inwestycji – wnioski z własnej praktyki
 • Kiedy automatyzacja softwarowe’owa, a kiedy hardware’owa – najważniejsze czynniki przy podejmowaniu decyzji
 • Odbiór techniczny i proces uruchomienia – dlaczego kluczowy
 • Rodzaj i stopień automatyzacji a elastyczność procesowa
 • Optymalizacja procesów po wdrożeniu automatyki – strategie optymalne pod kątem opłacalności i efektywności
3

Obsługa dystrybucji omnichannel w jednym magazynie na przykładzie CENTRUM DYSTRYBUCJI ORBICO SUPPLY W TERESINIE k/WARSZAWY

 • Zmiany wywołane rozwojem e-commerce – jak odpowiedzieć na wyzwania dzisiejszego rynku
 • Dystrybucja omnichannel na rynkach obcych – jak prawidłowo zaplanować dystrybucję
 • Współpraca z przewoźnikami i firmami kurierskimi – dobre praktyki
 • Obsługa consumer experience – case study
 • Rola analityki danych w podejmowaniu decyzji na temat przebiegu procesów i ich optymalizacji – jakie wskaźniki należy bezwzględnie analizować
4

Bezpieczeństwo produktów, procesów a jakość obsługi – case study Grupy Orbico

 • Utrzymanie automatyki i wyposażenia Centrum Dystrybucji
 • Monitoring elementem poprawy jakości obsługi klienta i bezpieczeństwa produktów
 • Modeling procesów magazynowych w zależności od wymagań klienta:
  • Redukcja kosztów
  • Maksymalizacja CSL
  • Elastyczność w zakresie realizacji zamówień
  • Pełny pakiet działań dodatkowych CP

O GOSPODARZU:

https://orbico.pl/

Centrum Dystrybucyjne Orbico Supply w Teresinie k/Warszawy

Centrum Dystrybucyjne Orbico Supply w Teresinie koło Warszawy zostało oficjalnie otwarte w 2021 roku. Dzięki wdrożeniu nowoczesnych rozwiązań pozwala zoptymalizować i zwiększać efektywność działań dystrybucyjnych nie tylko dla Orbico Poland, ale dla całego łańcucha dostaw Orbico Group. Centrum Dystrybucyjne Orbico Supply w Teresinie zajmuje powierzchnię blisko  25 tys. mkw i wkrótce powiększy swoją przestrzeń o kolejne 13 000 mkw. Magazyn o ponad standardowej wysokości 12 m może pomieścić 26 tys. miejsc paletowych, a w przyszłym roku będzie mógł pomieścić już 40 tys. miejsc paletowych. Obecnie dziennie wysyła się stąd ponad 1000 palet.

Zautomatyzowana linia typu shuttle pozwala na przechowywanie ponad 46 tys. pojemników oraz zautomatyzowaną zbiórkę oraz pakowanie nawet 100 000 różnych indeksów towarowych.

Centrum logistyczne w Teresinie posiada elastyczny system informatyczny klasy WMS oraz TMS, wspierający konfekcjonowanie i dostarczanie towarów do klienta w formie pełnych palet, opakowań zbiorczych jak i pojedynczych sztuk.

Centrum zajmuje się dystrybucją zarówno dla klientów z Grupy Orbico - w 20 krajach europejskich, jak i podmiotów zewnętrznych, dla których efekt skali i nowoczesne rozwiązania Orbico Supply pomagają w osiągnięciu kluczowych przewag konkurencyjnych. Rozległe i zróżnicowane portfolio oraz obecność we wszystkich kanałach dystrybucyjnych wymagają od firmy dużej elastyczności i otwartości na ciągłe zmiany.

Orbico Group

Orbico sp. z o.o. jest ogólnopolskim dystrybutorem światowych marek z kategorii: chemia gospodarcza, środki higieny osobistej, żywność i napoje, elektronika, zabawki, profesjonalne kosmetyki oraz artykuły fryzjerskie, a także produkty lifestyle.

Spółka jest częścią międzynarodowej organizacji – Orbico Group, która zajmuje się dystrybucją wielu rozpoznawalnych marek na rynku europejskim. Grupa Orbico obecna jest w 20 krajach i zatrudnia prawie 8 000 pracowników.

Orbico Supply jest biznesowo i organizacyjnie wydzieloną jednostką budżetową wewnątrz Grupy Orbico, specjalizującej się w realizacji usług dystrybucyjnych i logistycznych, docierającą do ponad 100 najważniejszych sieci handlowych w Polsce oraz kilkunastu tysięcy niezależnych punktów sprzedaży.

Jeśli lubicie zaczynać dzień od pysznej włoskiej kawy? Cenicie sobie dobrą jakość chemii, której używacie w domu? To zasługa pracy Orbico Supply, która jest wyłącznym dystrybutorem takich marek, jak: Ariel, Pampers, Vizir, Pantene, Gillette, Always, Clarins, Matis, Comfort Zone, Isadora, Adopt, Philip Kingsley, Elemis , Tangle Teezer. W Polsce oraz Europie Środkowo - Wschodniej Orbico Supply jest wyłącznym dystrybutorem marek: Converse, Cat Footwear, Merrell, Dr. Martens, Havaianas, Courir.

 
 
ORGANIZATORZY:
PARTNERZY
 
PARTNERZY MEDIALNI